Ženská bylinná napářka

Tato prastará metoda dnes zažívá velkou renesanci a vrací se do našeho běžného života. Čím dál tím více žen má zkušenost s napářkou v posledních týdnech těhotenství (obvykle se doporučuje po ukončeném 38. tt) a také přímo při porodu, kdy se díky jemnému působení teplé páry a vůně bylinek uvolňují porodní cesty a napětí ve svalech, žena dostává prostor, kdy může relaxovat a spojit se v mysli se svým miminkem.

Byliny vhodné pro napářku můžete sehnat v bylinkářstvích, v obchodech specializovaných na ženskou bylinnou napářku či si je sama nasbírat a usušit. K napářce dále budete potřebovat hrnec, dvě nebo tři deky, teplé ponožky a napařovací sedátko nebo stoličku. Nejste-li si zatím jistá, jestli investovat do vlastní stoličky, nebo potřebujete-li ji pouze na omezenou dobu, je vám k dispozici má půjčovna.

Podrobnější informace o napářce, bylinkách, postupech a případných kontraindikacích najdete například na Steamy.cz, zkušenosti dalších žen pak ve facebookové skupině Ženská bylinná napářka.

Péče o stoličku

Stoličku je mezi jednotlivými procedurami nutné uchovávat v suchu a čistotě. Omývá se hadříkem namočeným v mýdlové vodě a před prvním použitím a při vracení ji prosím očistěte přírodní desinfekcí.

Upozornění

Při navrácení stoličky je vám vyplacena zpět vaše záloha, od níž se odečítá půjčovné. V případě poškození stoličky je z kauce stržena přiměřená částka potřebná na opravu nebo odstranění závady. Nelze-li stoličku uvést do původního stavu, kauce se nevrací. Běžné opotřebení není bráno jako závada. Nosnost stoličky při statickém zatížení je min. 120 kg a je určena pouze k sezení.

Při zapůjčení obdržíte stoličku vždy pečlivě vydesinfikovanou. Prosím berte však v úvahu, že se jedná o pomůcku, která slouží k půjčování dalším ženám, a pokud hledáte nový, nepoužitý výrobek, obraťte se na výrobce nebo obchody prodávající tyto pomůcky.

Napářka nenahrazuje zdravotní péči a její provádění je vždy na vlastní zodpovědnost.

Top