Kalíšek na krmení miminek – malej, ale šikovnej

Tohle je KALÍŠEK alias POHÁREK. Seznamte se 😉

Je to neocenitelný pomocník v následujících situacích:
▶ Miminko se od narození nepřisává k prsu a je nutné ho nějak krmit do doby, než se kojení podaří.
▶ Miminko se již kojilo, ale začalo prs odmítat (bojkot kojení) a než se povede situaci zlepšit, potřebuje dostávat mléko ještě nějakým dalším způsobem.
▶ Miminko se krmí přes kloboučky a zatím není ochotné přijmout prs bez nich.
▶ Máma a miminko nemohou být dočasně spolu.

Kalíšek je v těchto chvílích metodou první volby a měl by vždycky dostat přednost před lahví a před stříkačkou. A to proto, že:
✅ miminko neplete a neučí ho jiné technice sání (žádná lahev není jako prso, žádná. Ani ta nejdražší. I když se nám to snaží reklamy vsugerovat 🤥 Pro krmení přes stříkačku a malíček platí totéž, je to stejně nevhodné jako lahev, jen se o tom moc neví.)
✅ naopak miminko povzbuzuje v tom, aby se učilo dobře otvírat pusinku a používat jazýček podobným způsobem jako při kojení
✅ na rozdíl od lahve nebo dudlíku neobalamutí přirozenou potřebu sání, takže u nepřisávajících se miminek netlumí jejich motivaci začít se kojit a u těch bojkotujících jejich motivaci vrátit se zase k prsu (pokud s kojením potíže nemáte a kalíšek využíváte v době, kdy hlídá miminko někdo další, je fajn mít po ruce několik nástrojů, které pomohou s uspáváním a udržením miminka v dobrém rozpoložení – například nosítko nebo šátek)

Na první pohled může tahle metoda krmení působit trochu exoticky, jsme přece jen zvyklí všude vídat lahvičky. Není ale potřeba se jí bát, s každým dalším krmením získáte větší a větší jistotu a zjistíte, že to vlastně není tak složité. Prodávají se specializované kelímky na krmení miminek, nicméně stejně dobře poslouží i klasická malá panáková sklenička, kterou má většina z nás doma.

Jak na to? Mrkněte na tohle video s praktickým návodem. Zvládají to i předčasně narození drobečci, jak se můžete přesvědčit například zde:

Týká-li se vás některá z uvedených situací, nebojte se pozvat i laktační poradkyni, která vám podá pomocnou ruku a kromě nácviku krmení kalíškem vám předá i další informace a podporu.


Zdroje obrázků a videí: MAMILA, o. z., Global Health Media

Top