Šátky a nosítka na nošení dětí

Půjčovna šátků a nosítek na nošení dětí

Chcete si vyzkoušet, jaké výhody přináší nošení dětí, ale netroufáte si zatím kupovat svůj vlastní šátek/nosítko? Nabízím k zapůjčení různé typy nosicích pomůcek, které si můžete prohlédnout a spolu s vaším miminkem otestovat doma i venku. V případě zájmu je možné domluvit se i na zkoušce vázání přímo u vás doma nebo se můžete zastavit na předporodních setkáních věnovaných šestinedělí, kde si ukazujeme základní šátkový úvaz kříž s kapsou (pokud vás tato varianta zaujala, sledujte aktuality na úvodní stránce nebo facebookovou stránku Průvodce harmonickým mateřstvím, kde pravidelně zveřejňujeme nové termíny).

Údržba šátků

Všechny zapůjčené šátky lze prát v pračce na jemný cyklus při 30 °C. Šátek vložte do povlaku na polštář, který ho ochrání před zatržením. Ellevill Paisley perte jen na krátký prací cyklus (bambusu nedělá dobře dlouhé namáčení), u ostatních je možné zvolit i delší program. Používejte prosím pouze ekologické prací gely (Yellow&Blue bez vůně nebo levandulový, seženete je v bezobalovém obchodě nebo čím dál častěji i v drogeriích), nepřidávejte aviváž, kyselinu citronovou/ocet, ani prostředky na skvrny. Aviváže a běžné prací prostředky s optickými rozjasňovači a dalšími složkami poškozují vlákna i barvy a mohou mít vliv na prokluzování šátku při vázání. Šetřeme společně i životní prostředí pro naše děti tím, že dáváme přednost rozložitelným pracím prostředkům, děkuji vám za to. Potřebujete-li šátek akutně vyprat a nemáte-li vhodný prací prostředek, doporučuji použít na praní jednorázově raději jen vodu. Šátek sušte volně rozložený ve tvaru IUUUI (ne v sušičce, ne na přímém slunci). Může se i opatrně vyžehlit na slabší stupeň.
Předem vám děkuji za šetrnou péči o šátky, prodloužíte tak jejich životnost a zachováte nosící vlastnosti.

Upozornění

Při navrácení nosicí pomůcky je vám vyplacena zpět vaše záloha, od níž se odečítá půjčovné. V případě závady nebo poškození zapůjčené věci je z kauce stržena přiměřená částka potřebná na opravu nebo odstranění závady. Nelze-li pomůcku uvést do původního stavu (roztržení nebo propálení, nevypratelné skvrny, ztráta atp.), kauce se nevrací. Běžné opotřebení není bráno jako závada.

Top