Ceník

Ceník je platný od 18. 5. 2023

Příprava na kojení, péči o miminko a rodičovství

Individuální setkání pro jednotlivce nebo pár: 500 Kč/hod.
Náplň setkání je vždy uzpůsobena na míru klientům a jejich přáním. Většinou mluvíme o porodu, prvním kontaktu s miminkem, o jeho potřebách a způsobech, jimiž je dává najevo. Jak rozeznat, jestli má hlad nebo je unavené. Jak podpořit bezproblémové začátky kojení a vzájemné sžívání v rámci celé rodiny. Regenerace po porodu, vliv porodu a šestinedělí na tělo a duši novopečené maminky, role ostatních členů rodiny. Setkání je naplněno sdílením praktických zkušeností a je zde velký prostor pro dotazy účastníků.
Časový rozsah podle přání klientů, obvykle cca 3-3,5 hodiny na jedno setkání.
Je možné (a je to i praktické) okruhy rozdělit do více navazujících bloků – např. 1) příprava na porod a porod + 2) kojení, šestinedělí a péče o miminko.

Skupinové kurzy: od 400 Kč/os.
Pro více informací sledujte aktuality na úvodní stránce nebo facebookovou stánku Průvodce harmonickým mateřstvím.


Doprovod k porodu

Momentálně k porodům nedoprovázím, můžete ale využít předporodní přípravy a poporodní péče.

Seznamovací schůzka: zdarma (cca 30-45 minut)
Platí pouze pro ženy/páry, které mají zájem o doprovod k porodu.

Další předporodní schůzky: 500 Kč/hod.
Například konzultace porodního přání, uvolňovací cviky dle Optimal Maternal Positioning, příprava k porodu s rebozem, ukázka podvazování bříška na úlevu v těhotenství a po porodu, nácvik úvazů nošení miminek v šátku aj.

Rezervační poplatek: 1000 Kč
Poplatek za předporodní službu: 2000 Kč
K čemu slouží tyto dva poplatky, se můžete dozvědět zde.

Doprovod k porodu: v rámci certifikace 2000 Kč
Při doprovodu mimo Mladou Boleslav je nutné přičíst náklady na dopravu z Mladé Boleslavi a zpět. V případě, že porodnice vlivem epidemiologické situace nepouští duly na porodní sály, je možné domluvit se na osobní podpoře v domácím prostředí před odjezdem do porodnice, posléze být v kontaktu na telefonu a osobně zase poskytnout péči po návratu domů.


Poporodní podpora, laktační poradenství

Osobní konzultace v porodnici nebo u vás doma: 1000 Kč/návštěva
Návštěva obvykle trvá 1,5-2 hodiny, v ceně je zahrnuta i následná akutní komunikace a poradenství přes SMS, e-mail apod., kdy jsem vám po dobu 2 týdnů k dispozici pro doplňující dotazy a podporuji vás i na dálku (týká se pouze rychlých dotazů do cca 10 minut, na delší dotazy je vhodné sjednat samostatnou návštěvu/online konzultaci).

Konzultace prostřednictvím telefonu/e-mailu/videohovoru: 250 Kč/30 minut
Tímto způsobem se můžeme věnovat například poradenství v oblasti spánku miminek, rodinného života, příkrmů aj. V neakutních situacích lze díky videohovoru překontrolovat to, co jsme si společně ukazovali na osobní konzultaci. Tato služba je určena i pro rodiče, kteří dosud nebyli mými klienty a potřebují jednorázovou konzultaci bez osobní návštěvy. Prosím vezměte na vědomí, že poradenství na dálku je použitelné jen u omezeného okruhu témat – například u kojení je většinou potřeba přítomnost poradkyně přímo u ženy a miminka.


Půjčovna

Šátky na nošení dětí: 300 Kč/každý započatý měsíc + 500-2000 Kč vratná záloha dle druhu šátku
Podrobnější informace k jednotlivým druhům šátků naleznete zde.

Reboza a zavinovací/podvazovací šátky: 300 Kč/každý započatý měsíc + 500-2000 Kč vratná záloha dle druhu šátku
Podrobnější informace k jednotlivým druhům šátků naleznete zde.

Skládací stolička pro ženskou bylinnou napářku: 150 Kč/každý započatý týden + vratná záloha 3000 Kč
Podrobnější informace naleznete zde.

Knihy a časopisy: 30 Kč/každý započatý měsíc + vratná záloha dle hodnoty titulu

Doplňky ke kojení: ceník zde

Klientky, kterým poskytuji konzultace v rámci laktačního poradenství, mají 50% slevu na zapůjčení odsávaček, váhy, stříbrných kloboučků nebo Praktického návodu na kojení/dojčenie. Se zálohou prosím počítejte v plné výši, děkuji.

Při navrácení zapůjčeného předmětu je vám vyplacena zpět vaše záloha, od níž se odečítá půjčovné. V případě závady nebo poškození předmětu je z kauce stržena přiměřená částka potřebná na opravu nebo odstranění závady. Nelze-li předmět opravit (roztržení nebo propálení šátku, nevratné zničení odsávačky, váhy, kloboučků, literatury či jejich ztráta atp.), kauce se nevrací. Běžné opotřebení není bráno jako závada.


Homeopatické přednášky, besedy, konzultace

Momentálně z důvodu velké časové vytíženosti tyto služby neposkytuji.


Cestovné

Náklady na dopravu a čas strávený cestou po Mladé Boleslavi neúčtuji.


Proplácení služeb zdravotními pojišťovnami

V České republice bohužel zatím nejsou služby soukromých laktačních poradkyň, dul ani homeopatů propláceny z veřejného zdravotního pojištění. Avšak některé pojišťovny přispívají na laktační poradenství nebo předporodní přípravu z bonusových balíčků, můžete se na to informovat u té své.
Například u Zaměstnanecké pojišťovny Škoda lze na laktační poradenství využít příspěvek určený maminkám po porodu. Jeho celková výše je 1000 Kč. Podrobnosti naleznete zde.
Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí svým pojištěnkám možnost čerpat příspěvek až ve výši 3000 Kč, jedná se o souhrnnou částku určenou těhotným ženám a ženám po porodu. Více se dočtete zde.

Top