Průběh laktačního poradenství

Prosím seznamte se s těmito informacemi před naším prvním setkáním. Děkuji a budu se na Vás těšit.

Délka trvání konzultace a jak načasovat kojení

Laktační poradenství trvá obvykle přibližně 1,5 – 2 hodiny. Přijedu za Vámi na čas, který si předem dohodneme. Nemusíte se snažit načasovat krmení na okamžik mého příjezdu, krmte miminko tak často, jak potřebuje, nenechte ho plakat. Kdyby se stalo, že se vydatně napapá a tvrdě usne těsně před tím, než se vydám na cestu za Vámi, prosím zavolejte mi a domluvíme se na dalším postupu.

Jak obvykle konzultace probíhá

V průběhu návštěvy se seznámím s Vašimi přáními, povídáme si o tom, jak se kojení až doposud vyvíjelo, jak se daří Vám a miminku a s čím Vám mohu pomoci. Když mi k tomu dáte svolení, dělám si poznámky do karty (z tohoto důvodu s sebou vozím k podepsání vytištěné podmínky ochrany osobních údajů, s nimiž se prosím seznamte předem).

Přímo při kojení Vám mohu být nápomocná s nalezením pohodlné polohy, úpravou přisátí, aby se miminku dobře pilo a Vás to nebolelo, naučím Vás rozeznat, kdy miminko pije mléko a kdy saje bez pití. V případě, že se miminku zatím nedaří přisát nebo potřebuje být dokrmováno, spolu projdeme kroky, které je možné v této situaci podniknout. Může se stát, že se budu potřebovat dotknout Vašeho miminka nebo Vašeho prsu. Dejte mi prosím vědět, kdybyste si to nepřála, vždy respektuji potřeby každé ženy.

V průběhu konzultace je i prostor pro zodpovězení Vašich dotazů, takže pokud máte jakékoliv otázky ke krmení nebo péči o miminko, nestyďte se zeptat.

Přítomnost partnera nebo dalších dětí

Bude-li Váš partner mít zájem se poradenství zúčastnit, je vítán. Ráda zodpovím i jeho otázky, může se do konzultace zapojit aktivně, nebo jen poslouchat – jak vám dvěma bude vyhovovat. Jsem zvyklá i na přítomnost starších dětí, není to pro mě problém. Naplánujte si toto plně podle svého uvážení, ať se při poradenství cítíte dobře a máte možnost využít z naší spolupráce maximum.

Co na poradenství připravit

Obvykle není potřeba nic speciálního. Pokud dokrmujete umělým nebo dárcovským mlékem, mějte prosím k dispozici toto mléko (nemusíte jej ohřívat předem, to stačí udělat až těsně před krmením). Pokud používáte kloboučky, je ideální se je pokusit odstranit. Pro tento případ prosím mějte rovněž připravenou jednu nebo dvě dávky mléka (může být odstříkané, darované, UM) – je možné, že ho budeme chtít využít při lákání miminka k prsu bez kloboučků. Většinou stačí cca 50-100 ml.

V případě, že budeme k dokrmení miminka používat laktační pomůcku nebo kalíšek, tyto pomůcky vozím s sebou a dostanete je ode mě (nic za ně navíc neplatíte).

Prosím nedělejte si kvůli mně starosti s úklidem ani s občerstvením. Jedu za Vámi proto, abych Vám pomohla a podpořila Vás. Určitě bych nechtěla, abyste měla s mou návštěvou další práci. Ráda si u Vás dám vodu, to úplně stačí.

Kontinuální spolupráce

Existují situace, kdy ke spokojenosti ženy a miminka plně dostačuje jedna jednorázová návštěva. Většina potíží (např. bolestivé kojení, dokrmování, odmítání prsu, odstraňování kloboučků) si však vyžaduje návštěv více, protože postupujeme v krocích, které na sebe navazují. Mezi těmito návštěvami jsem Vám k dispozici pro podporu pomocí SMS, Messengeru nebo e-mailu, abyste se měla na koho obrátit i ve dnech, kdy se nevidíme. V ceně každé osobní konzultace máte zahrnutou takovouto 2týdenní podporu na dálku. Touto dálkovou formou není možné poskytovat rozsáhlejší poradenství, slouží pouze k ujištění, zodpovězení drobných otázek, domluvení další návštěvy atd.

Komunikace na dálku

Laktační poradkyně počítají s tím, že některé situace vyžadují intenzivní každodenní podporu, a pokud jsme se tak spolu domluvily, tak se neostýchejte ozvat i večer nebo v době volna. Pro neakutní otázky, jiné zprávy nebo objednávání prosím využívejte pracovní dny a denní hodiny. Moc Vám děkuji za pochopení a věřím, že nám díky tomu bude spolupráce hezky fungovat.

Je možné místo osobní návštěvy využít laktační poradenství online?

Doporučuji vždy raději osobní setkání, online poradenství až na výjimky neposkytuji, neboť nám nedává tolik možností a nebývá tak efektivní (přece jen laktační poradkyně ke své práci z velké části potřebuje oči a ruce). Návštěvní službu můžete využít již od prvního dne s miminkem, jezdím za klientkami i do porodnic. Nedovoluje-li to režim na oddělení šestinedělí nebo vzdálenost, je možné být v kontaktu i na dálku a následně se sejít po propuštění domů. Co rovněž můžeme konzultovat i na dálku prostřednictvím telefonu nebo videohovoru, jsou například některá témata jako zavádění jídla, spánek miminek a batolat, některé otázky týkající se kojení větších dětí, odstavování/samoodstavu atd. Budete-li si přát objednat takovouto konzultaci třeba i někdy v budoucnu, napište mi a najdeme vhodný termín.

Ceník služeb

Aktuální ceny naleznete zde. Platba je možná v hotovosti nebo převodem na účet.

Zpětná vazba po ukončení naší spolupráce

Vždy vítám, když mi i poté, co mě už nepotřebujete, dáte vědět, jak se Vám daří 🙂 Můžete napsat i recenzi pro ostatní ženy, které vyhledají mé služby. Děkuji Vám.

Top