Homeopatie

Klasická homeopatie je jednou z možností, jak šetrně řešit nejrůznější potíže u těhotných a kojících žen a také u miminek. Rozhodnete-li se jít touto cestou, vřele doporučuji spojit se s homeopatem nebo homeopatkou, kteří vám mohou poskytnout odbornou konzultaci.

V homeopatii se někdy setkáváme s rychlonávody typu „před porodem užívejte Arnicu“, „na kojení se hodí Ricinus“ nebo „na zoubky je dobrá Chamomilla“. Takovýmto doporučením je však lepší se vyhnout. Každý člověk je jedinečný, a proto potřebuje individuální přístup s celostním pohledem.

Proto trvá vstupní konzultace u homeopata nebo homeopatky hodinu až dvě, proto zjišťuje tolik podrobností o současných i dřívějších potížích, proto i při akutní nemoci pokládá doplňující otázky a zajímá se o zdánlivě nesouvisející věci 🙂 („Proč se ptá, kolik sním denně okurek, když jsem přišel s kašlem??!“) Po skončení konzultace si veškeré zjištěné informace žádají hlubší analýzu, jejímž cílem je nalezení similima (to je právě to jedinečné homeopatikum, které je zvolené přímo na míru pro konkrétního člověka a které má potenciál mu nejvíce pomoci).

© Skyfotostock | Dreamstime.com – Homeopathic Granules Photo
Top