Poporodní podpora

Jsem tu pro vás, abych vám usnadnila první dny a týdny po narození vašeho děťátka. Poskytuji ženám nejen fyzickou, ale i emoční podporu, aby z nich spadla případná nejistota a cítily se ve své nové roli spokojeně a pohodlně. Jsem přesvědčena, že každá máma je tou největší odbornicí na své miminko. Trocha pomoci s praktickými věcmi se však může hodit, zvlášť v začátcích. A od toho tu jsme my, poporodní duly.

© Saksoni | Imagio.cz | Dreamstime.com
  • Podpořím vás ve vaší přirozené schopnosti naslouchat a porozumět projevům miminka a můžeme společně hledat nejvhodnější cesty, jak na jeho potřeby zareagovat.
  • Když si to budete přát, mohu vám asistovat při koupání, přebalování nebo vám pomůžu získat jistotu při manipulaci s miminkem
  • Můžeme si ukázat, jak miminko jemně namasírovat (nejedná se o masáž jako takovou, spíše o pohlazení a relaxaci), jak ho navázat do šátku či ergonomického nosítka nebo jak funguje bezplenková komunikační metoda.
  • Starším sourozencům ráda přečtu knížku nebo spolu postavíme stavebnici, abyste vy i nejmladší člen rodiny měli dostatek prostoru pro vzájemné seznamování.
  • Mohu pomoci s přípravou pití nebo jednoduchého jídla, vyžehlit plenky či donést nákup.
  • Spolu s kolegyní pořádáme přípravu na porod, kojení a šestinedělí (pro více informací o skupinových setkáních sledujte úvodní stránku, facebookovou stránku Průvodce harmonickým mateřstvím nebo se na mě obraťte s žádostí o individuální termín).

služby jsou nastaveny podle individuálních přání konkrétní klientky. Práce poporodní duly může být v každé rodině mírně odlišná, vždy je však jejím cílem přispět ke spokojenému a bezproblémovému šestinedělí, podpořit intuitivní napojení na miminko a ulevit ženě od starostí souvisejících s chodem domácnosti. Poporodní dula o ni pečuje tak, aby se cítila příjemně a mohla se plně věnovat miminku, pokud to její zdravotní stav umožňuje. Dokáže vyslechnout a podpořit, aniž by klientku jakkoliv hodnotila.

Časový rozsah služeb není nijak omezen, některým ženám postačí jediná návštěva, jiné uvítají dlouhodobější spolupráci. Mohu přijet i do porodnice na oddělení šestinedělí, je-li to potřeba. V případech, kdy je žena zdravotně indisponována, například po porodu císařským řezem, je možné sjednat intenzivní podporu dle jejích individuálních potřeb.

Top