Potřeby pro kojení

Péče o odsávačku

Před použitím sterilizujte součásti, které přijdou do kontaktu s mlékem, v parním sterilizátoru nebo vyvařením. K čištění použijte houbičku a kartáč na lahve. Elektrický strojek nesterilizujte, udržujte v suchu, v případě nutnosti otřete zvenku navlhčeným hadříkem a osušte.

Péče o stříbrné kloboučky

Aby byla zachována jejich funkčnost, nesmí kloboučky přijít do styku s žádnými mastmi ani krémy, s genciánovou violetí ani extraktem z grepových semínek (proto je nutné vyhnout se po celý den veškerým prostředkům na ošetřování bradavek a vůbec tyto prostředky v době, kdy se pokoušíte hojit prsa pomocí kloboučků, nepoužívat). Kloboučky se rovněž nesmí umývat běžnými čistícími prostředky ani chemicky desinfikovat. K čištění použijte pastu z jedlé sody, soda je přiložena v krabičce, případně ji lze snadno dokoupit v obchodech s potravinami. Návod na použití kloboučků a jejich čištění naleznete zde.

Upozornění

Při zapůjčení obdržíte odsávačku i kloboučky vždy vysterilizované. Prosím berte však v úvahu, že se jedná o pomůcky, které slouží k půjčování dalším ženám a které tedy nemohou splňovat stejná kritéria jako nový, nepoužitý výrobek.

Top